ОФІЦІЙНИЙ САЙТ СЕЛА ТРОСТЯНЕЦЬ БЕРЕЖАНСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


↕     НОВИНИ     ↕
↕     ДОВІДНИК     ↕
↕     СЕЛО     ↕
↕     РІЗНЕ     ↕
↕     КОНТАКТИ     ↕
Табір «Світанкові віхи»


  "Світанкові Віхи" - пластовий табір, який організовує структурна одиниця Молодіжної Громадської Організації "Пласт" 5-ий курінь УСП та 20-ий курінь УПС ім.Митрополита Андрея Шептицького "Орден Хрестоносців". Розпочав свою історію табір ще в 2006-му році і проходив тоді на хуторі Лапшин поблизу Бережан. Також, там табір проходив і в 2009-му році. Назва виникла спонтанно, описуючи тематику цього та подальших таборів, як історичну з прив'язкою до найяскравіших періодів Середніх Віків. А з часом, при згадці цього словосполучення у громади перед очима з'являється картина з лицарями та прекрасними дамами, рольовою грою та турнірами з використанням середньовічної зброї. Змінився і провід табору - прийшло молоде покоління, що надало духу табору окремого запалу та "вар'ятства". Кількісно табір поставив високу планку маючи відразу майже пів сотні таборовиків. Починаючи з 2010 року, від 70 учасників, і в 2012 році, в рік коли Пласт святкує своє 100-ття організації - 100. Особливість табору полягає в тому, що волонтери, на добровільних засадах проводять табір з вивченням та стилізацією історичних подій. Були і часи Короля Артура(Великобританія), і Хрестових Походів Річарда Левове Серце(вся Європа), і Робін Гуда і навіть Київської Русі.  З 2010 року, сталим місцем таборування стало с. Тростянець. Перш за все це місце. Поблизу чудовий великий став, велетенська галявина. Про те що літом сюди приїдуть пластуни знають вже й усі мешканці села. Дуже привітні та добрі люди, які завжди допомагають таборовикам. Організатори табору - досвідчені Громадські діячі які організували близько пів сотні табору довго шукали стале місце, і нарешті знайшли його тут - в с. Тростянець.  Програма табору дуже різноманітна: окрім того що сам табір нагадує середньовічне поселення, а учасники вчать історію та фольклор відповідно до доби, так ще й мають можливість постріляти з справжнього лука та арбалета, одягнути лицарські обладунки вагою до 40 кілограм та викликати товариша на двобій. Щовечірні Вогняні Шоу, Ватри, Вечірки, перегляди Історичних Фільмів, відвідини пам'ятних місць Бережанщини та багато-багато іншого - все це щороку переживають учасники табору. Також, на таборі багато уваги приділяється й релігійному вихованню. Що неділі - Служба Божа, перед прийомом їжі та перед сном - спільна молитва, а релігійні обговорення та реколекції з отцем вносять баланс у внутрішній світ майбутніх молодих лідерів нашої держави.


Сторінками преси

Табір у світлинах


   Та, так як МГО "Пласт" є не прибутковою організацією, а сам табір організовується виключно силами старших пластунів та громадських діячів на волонтерських засадах, проводити з кожним роком його стає все важче. Якщо ви маєте можливість хоч якось посприяти в проведенні табору, ви завжди можете до нас звернутися:

Роман Задорожний
тел.: +380937821863
e-mail: romeo29plast@gmail.com
skype: romar4uk


Головна Головна Головна
ТростянецьРейтинг@Mail.ru
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДЯКУЄМО ВСІМ ХТО ДИВИВСЯ ЦЕЙ САЙТ, А ТАКОЖ ВСІМ ХТО ДОПОМАГАВ ЗБИРАТИ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ САЙТУ. МАТЕРІАЛИ ПРО СЕЛО ТРОСТЯНЕЦЬ ПРОСЬБА НАДСИЛАТИ ЗА АДРЕСОЮ: trostyanec@mail.ru

© Тарас та Олег Жак, 2010-2016