ОФІЦІЙНИЙ САЙТ СЕЛА ТРОСТЯНЕЦЬ БЕРЕЖАНСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


↕     НОВИНИ     ↕
↕     ДОВІДНИК     ↕
↕     СЕЛО     ↕
↕     РІЗНЕ     ↕
↕     КОНТАКТИ     ↕


Категорії розділу
Мої статті [15]Головна » Статті » Мої статті

Наша славна землячка


Хто ж вона така?

Із спогадів Івана Шпака, члена ОУН, окружного медичного референта Чортківського краю в 1944-1945 р.р., члена братства ОУН-УПА, вихідця із с.Тростянець: «Бабуняк Ірина, студентка медицини, член ОУН, працівник УЧХ Чортківської округи. Впала смертю хоробрих в 1945 році біля с.більче-Золоте».

Народилася Ірина в с.Вербів у родині вчителя місцевої школи, музиканта і визначного диригента, офіцера УСС, вихідця із с.Тростянець, Ілярія Бабуняка.

Крім Ірини, в сім'ї ріс старший брат Славко, дивізійник, знаний диригент української діаспори в світі, співак, бандурист, заслужений керівник українського хору «Гомін» в Англії, спів якого радував всіх бережанців у червні 1995 року.

Ірця з дитинства, як кажуть, із молоком матері всмоктала в себе любов до України, до свого народу. У гімназії вона активний член трійки юнацтва ОУН, потім студіювання медицини, далі підпільна робота і на завершення відкрита боротьба з зайдами нашого краю. Вінцем її життєвого шляху стала героїчна смерть.

У перезахороненню взяли участь тисячі теребовлянців та жителів навколишніх сіл і гостей. Панахидну службу відправляли читири священники із деканом на чолі. Гріб із прахом Ірини несли першим. Поряд з її фотографією два молодих хлопці в чорних костюмах на тарілці несли віночок з стрічками, імітуючи її шлюбний похід.

Поховали нашу славну землячку в спільному гробівці біля входу на теребовлянське кладовище. Від побратимів і земляків, крім воїнів УПА міст Тернополя і Теребовлі, в похоронній процесії брали участь ветерани УПА Іван Швак та Олекса Ликтей.

Вічна слава героям, які впали в боротьбі за волю і незалежність нашої України!

Р.Кізима
Категорія: Мої статті | Додав: zhak (14.12.2011)
Переглядів: 1309 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0


Головна Головна Головна
ТростянецьРейтинг@Mail.ru
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДЯКУЄМО ВСІМ ХТО ДИВИВСЯ ЦЕЙ САЙТ, А ТАКОЖ ВСІМ ХТО ДОПОМАГАВ ЗБИРАТИ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ САЙТУ. МАТЕРІАЛИ ПРО СЕЛО ТРОСТЯНЕЦЬ ПРОСЬБА НАДСИЛАТИ ЗА АДРЕСОЮ: trostyanec@mail.ru

© Тарас та Олег Жак, 2010-2016